آکواریوم اصفهان | سفر به شگفتی ها

معرفی آکواریوم اصفهان

در نوروز سال ۱۳۹۵، اولین تونل آکواریوم ایران در شهر اصفهان بنا شد و تا به امروز، تبدیل به یکی از زیباترین جاهای دیدنی این شهر شده است. منظور از تونل آکواریوم همان چیزی است که تا پیش از این، تنها در کشورهای خارجی شاهد آن بودیم. شما می‌توانید در تونلی شیشه‌ای در دل آکواریومی عظیم قدم بردارید و حسی عجیب را تجربه کنید.

 

با قدم برداشتن در این تونل زیبا، احساس می‌کنید که در کف اقیانوس قدم می‌زنید و ناظر زیباترین جلوه‌های خلقت خداوند هستید. گفتنی است که آکواریوم اصفهان در عمق ۷ متری زمین قرار دارد، اما معماری آن به شکلی خلاقانه طراحی شده است که شما متوجه این فرود هفت متری به زیر زمین نخواهید شد. آکواریوم اصفهان دارای ۴ هزار متر مربع فضای خالص است که توانسته میزبان بیش از ۳۰۰ گونه مختلف ماهی از سراسر جهان باشد.

طراحی داخلی آکواریوم اصفهان به حدی زیبا و هوشمندانه است که شما احساس می‌کنید در غاری بسیار عجیب در دل جنگل‌های استوایی قدم می‌زنید و همزمان شاهد حضور گونه‌های منحصربه‌فرد آبزیان هستید. این آکواریوم دارای تانک‌های متعددی است که هر تانک به یک بخش خاص از دنیا تعلق دارد. کنار هر یک از این تانک‌ها، توضیحاتی به زبان فارسی و انگلیسی وجود دارد که شما می‌توانید با خواندن این توضیحات، به صورت کامل با آن گونه خاص آبزی آشنا شوید.

آکواریوم اصفهان
 
آکواریوم اصفهان
آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان، یکی از متنوع‌ترین آکواریوم‌های ایران

 

باید بدانید که در این آکواریوم از بیش از ۳۰۰ گونه مختلف آبزی نگهداری می‌شود. در بین این گونه‌ها می‌توان به انواع مار ماهی، گلد فیش، ماهی‌های آفریقایی، ماهی ازون برون، انواع ماهی تزئینی، خروس ماهی، انواع خرچنگ، دلقک ماهی، انواع ماهی‌های رنگی آب شور و شش نوع کوسه مختلف اشاره کرد. یکی از تانک‌های این آکواریوم به سلاطین دریا و اقیانوس، یعنی کوسه‌ها اختصاص داده شده است.

بسیاری از گردشگران با دیدن این کوسه‌های زیبا حس بسیار عجیبی را تجربه می‌کنند. گفتنی است که بیش از ۱۰۰ نمونه آبزی بسیار نادر در این آکواریوم به چشم می‌خورند که برخی از آنها جزء سمی‌ترین و منحصربه‌فرد‌ترین گونه‌های آبزی در تمام دنیا به شمار می‌آیند. پس در بازدید از این آکواریوم زیبا، باید آمادگی تماشای انواع شگفتی را داشته باشید.

آکواریوم اصفهان
آکواریوم اصفهان

بخش های مختلف آکواریوم اصفهان

به صورت کلی آکواریوم اصفهان را می‌توان به چهار بخش مختلف تقسیم کرد.

 • بخش اول

بخش اول همان جایی است که در بدو ورود، آن را می‌بینیدو در همان لحظه اول، مات و مبهوت طراحی منحصربه‌فرد این آکواریوم می‌شوید. فضای داخلی این بخش شبیه به یک غار در دل کوه است که با به کارگیری نورپردازی تماشایی، زیبایی آن دو چندان شده. محیط این بخش بسیار تاریک است و نورپردازی تنها از طریق تانک‌ها انجام می‌شود. شما می‌توانید از تانک‌هایی که دور تا دور این بخش وجود دارند، دیدن فرمایید و از تماشای آبزیان مختلف لذت ببرید.

برخی از تانک‌ها در میان سالن قرار گرفته‌اند و ماهی‌های بسیار زیبایی را در خود جای داده‌اند. به عنوان مثال، مار ماهی‌های برقی که برق کشنده‌ای را برای دفاع از خود تولید می‌کنند نیز در همین تانک‌ها زندگی می‌کنند. برخی از سمی‌ترین گونه‌های روی زمین یا خرچنگ‌های غول‌آسا همه در همین بخش حضور دارند.

 
آکواریوم اصفهان
آکواریوم اصفهان
آکواریوم اصفهان
 • بخش دوم: تونل آکواریوم

در بخش دوم آکواریوم اصفهان، شاهد بی‌نظیرترین بخش آن، یعنی تونل آکواریوم خواهید بود. تونل آکواریوم بخش دوم و سوم این آکواریوم را به هم متصل می‌کند و یکی از زیباترین قسمت‌های این مجموعه محسوب می‌شود. در اینجا می‌توانید از یک تونل شیشه‌ای به شکل نیم دایره عبور کنید و بدون حد و مرز از زیبایی مخلوقات دریایی خداوند لذت ببرید. این بخش حس بسیار عجیبی را به شما منتقل می‌کند و تصور می‌کنید که در کف اقیانوس قدم بر می‌دارید.

نکته جالب توجه در این بخش، اکوسیستم منحصر به فردی است که مسئولین آکواریوم به وجود آورده‌اند. در این قسمت بر خلاف بخش اول، گونه‌های مختلف در کنار هم زندگی می‌کنند. تصور کنید که در حال تماشای شنای یک لاک پشت غول آسای زیبا هستید که ناگهان یک کوسه سفید از کنار شما عبور می‌کند. این تونل معمولا بسیار شلوغ است و گردشگران مشغول عکس برداری و نشان دادن ماهی‌های مختلف به یکدیگر هستند!

تونل آکواریوم
تونل آکواریوم
تونل آکواریوم
 • بخش سوم

بخش سوم آکواریوم اصفهان، بخش نهایی آن محسوب می‌شود. در این بخش شما می‌توانید از برخی تانک‌های دیگر نیز بازدید کنید اما خبر خوب اینکه امکان انجام یک تفریح بسیار منحصربه‌فرد در این قسمت وجود دارد که شاید برای شما تبدیل به خاطره‌ای فراموش نشدنی شود. در این قسمت یک حوضچه تعبیه شده است که ماهی‌های گلد فیش بسیار بزرگی در آن زندگی می‌کنند. شما می‌توانید با شیشه شیر به این ماهی‌ها غذا دهید و آنها را از نزدیک لمس کنید!

حوضچه ماهی‌های گلد فیش
 • بخش چهارم: گیفت شاپ

در بخش چهارم یک گیفت شاپ برای کسانی که قصد خرید سوغاتی برای عزیزان خود یا خرید انواع یادگاری برای ماندگار کردن این خاطره زیبا را دارند، تعبیه شده است. در این گیفت شاپ بزرگ، کالاهای زیبایی با تم دریایی وجود دارند که می‌توانید برای فراموش نکردن این خاطره شیرین، آنها را خریداری نمایید.

گیفت شاپ
گیفت شاپ
گیفت شاپ
گیفت شاپ

دیدنی های اطراف آکواریوم اصفهان

 • فاصله تا باغ خزندگان: ۱۰۰ متر

 • فاصله تا باغ پرندگان: ۷۰۰ متر

 • فاصله تا تله سیژ ناژوان: ۷۰۰ متر

امکانات آکواریوم ناژوان

 • پلاکت‌های معرفی انواع آبزیان

 • سرویس بهداشتی

 • عکاسی و چاپ عکس بر روی شاسی، لیوان و غیره

 • وجود انواع کافه و رستوران در محوطه پارک ناژوان

 • وجود پارکینگ اختصاصی خودرو (باید هزینه ورودی پرداخت کنید)

 • گیفت شاپ

بهترین زمان بازدید از آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان در همه ایام سال معمولا شلوغ است و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می‌گیرد. به همین خاطر، بهتر است در ایام غیر پیک از این آکواریوم زیبا بازدید کنید تا بتوانید در خلوتی و آرامش کامل از گونه‌های مختلف آبزی دیدن فرمایید. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم تعطیلات آخر هفته، عید نوروز یا تعطیلات تابستانی را برای سفر خود انتخاب نکنید. از نظر آب و هوا نیز باید گفت که اصفهان یک شهر کویری است و تابستان‌های بسیار گرمی دارد. اما خوشبختانه آکواریوم اصفهان در دل یک پارک بسیار زیبا و سرسبز قرار دارد و به همین خاطر آب و هوا در هر چهار فصل، مناسب بازدید خواهد بود.

زمان بازدید از آکواریوم

اطلاعات بازدید از آکواریوم اصفهان

ساعت بازدید: همه روزه از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۹:۰۰ غروب. البته در ایام نوروز استثنا تا ساعت ۲۲:۰۰ به بازدیدکنندگان محترم خدمات ارائه داده می‌شود.

قیمت بلیط آکواریوم اصفهان : ۲۵ هزار تومان برای افراد بزرگسال و ۲۰ هزار تومان برای کودکان بالای دو سال تا قد ۱۲۰ سانتی متر. برای کودکان زیر دو سال بازدید کاملا رایگان خواهد بود.

آدرس آکواریوم اصفهان : اصفهان، خیابان الفت، پارک ناژوان، آکواریوم اصفهان

شماره تماس: ٣٧٧٨٠٠١٣-۰۳۱

مسیر دسترسی به آکواریوم اصفهان

این پارک در غرب شهر اصفهان قرار دارد و برای دسترسی به آن تنها باید از تاکسی دربست یا وسیله نقلیه شخصی استفاده کنید. بهترین مسیر دسترسی، استفاده از اتوبان حبیب اللهی خواهد بود. بعد عبور از پل زاینده رود، وارد خط کندرو میرزا کوچک خان شده و مسیر را ادامه دهید تا به یک میدان برسید. از میدان عبور کرده و وارد خیابان الفت شوید. الفت را ادامه دهید تا به آکواریوم اصفهان برسید.

آکواریوم اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.