شناسایی بهترین رستوران های قشم

قشم را به غذاهای تندش می‌شناسند، غذاهایی که خاص این منطقه است . غذاهای قشم پر از ادویه است و خوردن غذاهای دریایی در اینجا معنا پیدا می‌کند.

دریا همان بغل است، میگو و ماهی و کوسه را از دریا می‌گیرند و با آن غذاهایی درست می‌کنند که ویژگی‌اش ادویه خاص آن است و مانندش را در شهر دیگری نمی‌توان خورد. غذاهای دریایی اینجا جزوی از جاذبه سفرند حال سوال پیش می آید که که بهترین نوع این غذا را در کجای قشم می‌توان خورد و بهترین رستوران های قشم کجاست؟

رستوران قلعه

رستوران قلعه

بدون اغراق رستوران قلعه بهترین رستوران قشم است و نوع متفاوت غذاهای دریایی را می‌توان در اینجا خورد. قلعه در جنوب قلعه پرتغالی‌ها، از معدود رستوران‌های جزیره است که موقع غذا خوردن می‌توان دریا را دید.

بخشی از میزهای قلعه در داخل و بخشی از صندلی‌ها در بیرون قرار گرفته‌اند، در نتیجه اگر بیرون بنشینید دریا  همان نزدیکی است و چی از این بهتر. غذاهای قلعه بسته به صید روزانه درست می‌شوند، بنابراین منویی در کار نیست و لیست غذاها شفاهی به سمع و نظرتان می‌رسد. صید روزانه علاوه بر این باعث می‌شود در روزهایی که صیدی در کار نیست رستوران بسته باشد.

بهترین خوراک کوسه، خوراک ماهی مرکب، خوراک صدف و میگو را در قشم می‌شود در رستوران قلعه خورد. خوراک‌هایی که با ادویه مخصوص و تندی درست و با نان پیتا بر سر میز آورده می‌شوند. قیمت‌ها در رستوران قلعه زیاد بالا نیست. این رستوران فقط شب باز است.

آدرس رستوران قلعه: جزیره قشم-ضلع جنوبی قلعه پرتغالی ها

تلفن:07635224765

رستوران خاله

رستوران خاله

کنار رستوران قلعه، رستوران خاله قرار گرفته، رستورانی که در کل جزیره معروف است. خاله، از بومیان جزیره است و خودش دست به کار راه انداختن رستورانی کوچک شده، بنابراین غذاهایش هم طعم و مزه غذاهای خانگی را می‌دهد.

خاله، سمبوسه‌های بسیار خوش طعمی درست می‌کند، سمبوسه ای که در کل جزیره نرخ ثابتی دارد. فلافل‌های خاله تند و خوشمزه است و به غیر از اینها غذاهای دریایی هم دارد. مثلا کوسه و ماهی مرکب یا عنکاس آن بسیار لذیذ است. خاله، غذای دریایی دیگری به اسم میکس هم می‌پزد که ترکیبی از کوسه و میگوست و چه بین مسافران قشم و چه بین بومیان طرفدار زیاد دارد و توجه کنید که رستوران خاله نیز فقط شب‌ها باز است.

آدرس رستوران خاله: ضلع جنوبی قلعه پرتغالی‌ها

تلفن رستوران خاله  07635225611

رستوران نعیم

رستوران نعیم

 رستوران نعیم را به بزرگی، سلف سرویس و البته میگو پفکی‌هایش می‌شناسند. اگر دلتان میگوی پفکی می‌خواهد، مکان مناسب خوردنش رستوران نعیم است. البته نعیم، غذاهای دریایی زیادی ندارد و تنها غذاهای دریایی‌اش میگو و ماهی شیر، ماهی کبابی و قلیه ماهی است. هرچند خوشمزگی قلیه ماهی‌اش در جزیره زبانزد است. جدا از اینها، منوی غذا در این رستوران تنوع زیادی دارد و دایره گسترده‌ای از انواع مرغ، کباب و استیک را شامل می‌شود. رستوران نعیم ظهرها باز است و مثل همه رستوران‌های جزیره در نعیم هم تنها برنجی که پخته می‌شود برنج هندی است. حجم غذاهای این رستوران زیاد است و البته حق سرویس هم گرفته می‌شود و قیمت غذاها در نعیم کمی بالاست.

آدرس رستوران نعیم: میدان امامقلی خان، جنب شهرک ساحلی، طبقه همکف، پلاک 985

تلفن رستوران نعیم:07635242494

 رستوران الوند

رستوران الوند

رستوران الوند قبلا در کنار هتل دیپلمات واقع بود و روزگار بسیار خوشی داشت. دریا در دوردست در تلاطم بود و می‌شد از رستوران مشاهدش کرد  به غیر از آن درختان زیادی هم اطراف رستوران بود و محیطش را خواستنی‌تر می‌کرد، اما  رستوران الوند حالا به جای جدید و میدان شهدا و داخل هتل الوند نقل مکان کرده و از دوره شکوهش کمی فاصله گرفته است.

از بهترین غذاهای رستوران الوند می‌توان به قلیه ماهی و بشقاب کوسه و غذاهای دریایی‌اش اشاره کرد. در اینجا بشقابی به اسم میکس دریایی وجود دارد که کباب شیر ماهى و قلیه ماهى و میگو و ماهى سوخارى در آن هست و طعم بسیار خوبی دارد. رستوران الوند بوفه سلف سرویس دارد، اما قیمت‌ها به نسبت جزیره در آن بالاست.

رستوران الوند: بلوار آزادگان، جنوب غربی میدان شهدا (نبش خیابان الهیه)

تلفن: ۰۷۶۳۵۲۲۳۰۰۷

 کباب بز و شاورما

کباب بز

تقریبا در همه شهر ها جگر طرفدار دارد، اما قضیه قشم کمی متفاوت است و در قشم کباب بز یکی از غذاهای پرطرفدار است که همان جگرکی‌های شهر و به همان روش جگر یعنی به سیخ کشیدن درستش می‌کنند. کباب بز، یکی از متفاوت‌ترین کباب‌هاست که طعم بسیار لذیذی دارد و بدون خوردنش نباید قشم را ترک کرد. در قشم کباب بز خوب را می‌توان در نزدیکی میدان شهدا، روبه روی مرکز خرید سام و زال خورد.

اگر در قشم  هوس فست فود کردید می‌توانید سراغ غذای لبنانی شاورما بروید. شاورما در حقیقت همان کباب ترکی است، با این تفاوت که با مرغ درست می‌شود و لای نان لواش می‌پیچندش، در حقیقت در قشم همه فست فودها، لای نان لواش ریخته و دست مشتری داده می‌شود، چراکه نان باگت در قشم نانی کمیاب است. بهترین شاورما را می‌توان در کنار مرکز خرید سیتی سنتر خورد.

رستوران گلدن فود

رستوران گلدن فود از رستورانهای پر طرفدار است که در درگهان واقع شده است

فست فود، کافی شاپ و رستوران گلدن فود از اون جاهاییه که وقتی اومدین درگهان حتما باید بهش سر بزنید

بخش رستوران گلدن فود انواع غذاهای دریایی و محلی مثل ماهی کبابی، قلیه ماهی، میگو و غذاهای ایرانی مثل کباب های مختلف رو سرو می کنه.

پیشنهاد ما بشقاب طلایی مخصوص گلدن فوده که مخصوص دونفره و ترکیبیه از ماهی سرخ شده، ماهی کبابی، میگوی پفکی، میگوی سرخ شده و پودنی( کوسه ماهی با ادویه و سبزیجات مخصوص).

دسر: ترشی تند و سالاد فصل و زیتون و ماست

بخش کافی شاپ و فست فود اون هم غذاها و نوشیدنی های معمول خودشون رو دارن.

آدرس: درگهان، ضلع غربی بازار دودلفین، ۱۰۰ متری کلانتری، گلدن فود

تلفن : 07635269288

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *