دریاچه سد میجران رامسر

دریاچه سد میجران( در نزدیکی دالان بهشت)

عروس شهرهای شمال، شهر رامسر است ، شهری با انبوه جاذبه های گردشگری طبیعی و چشم اندازهای افسانه ای که آن را همانند تکه ای از بهشت کرده است. در میان تمام دیدنی هایی که این شهر دارد، سدی بر روی یکی از رودخانه های خروشان رامسر، یک مکان رویایی را پدید آورده است. اگر به طبیعت گردی علاقه مند هستید، بازدید از دریاچه سد میجران رامسر را از دست ندهید.

سد میجران کجاست؟
دریاچه سد میجران، در جنوب شرقی شهر رامسر و با 20 کیلومتر فاصله از آن قرار گرفته است. بر روی نسارود، یکی از رودهای زیبای رامسر، سدی خاکی بنا شده که سبب ایجاد یک منطقه بسیار تماشایی و خارق العاده گردیده است. سد میجران در بین دالخانی و اربه کله احداث شده و در دل جنگل های انبوه و سرسبز رامسر یک دریاچه ایجاد کرده است. دریاچه سد میجران تا جنوب مارکوه، 5 کیلومتر فاصله دارد.
دریاچه سد میجران رامسر
مسیر دریاچه سد میجران:
از جاده رامسر به سمت تنکابن، یک جاده فرعی به نام جنت رودبار وجود دارد که آسفالته است و از میان جنگل های دالخانی می گذرد، این جاده فوق العاده را تا روستای نمک دره ادامه دهید. پس از 10 کیلومتر، یک جاده آسفالت دیگر در سمت راست مشاهده می کنید که به نزدیک سد میجران می رود. وارد جاده که شوید و اندکی بروید، دریاچه سد میجران را مشاهده می کنید. به روستای تالش سرا بروید و جاده منتهی به سد را دنبال کنید.
دریاچه سد میجران رامسر
این سد در ابتدا و در سال 1382 برای تامین آب کشاورزی 1500 هکتار زمین و استفاده به منظور گردشگری و همچنین تآمین آب آشامیدنی شهرهای رامسر، سادات شهر و کتالم ساخته شد. دریاچه مجیران 1.8 کیلومتر طول و نزدیک 46 هکتار مساحت دارد.
این منطقه بکر بسیار خوش آب و هوا و دیدنی است. اگر به اکوتوریسم و طبیعت گردی علاقه مند هستید، سفر به این منطقه را در برنامه خود قرار دهید. مطمئن باشید که اوقات خوبی را در این جا و در کنار دوستان و یا خانواده خود سپری می کنید. اگر ماهیگیری می کنید، فراموش نکنید که وسایل خود را بردارید.
دریاچه سد میجران رامسر
از آنجایی که مسیر رسیدن به دریاچه سد میجران تا قسمت تاج سد، آسفالته و ماشین رو است، می توانید به راحتی تمامی اعضای خانواده خود مانند سالمندان و کودکان را با خود ببرید. اطراف سد منطقه حفاظتی وجود دارد و شما به هیچ عنوان نمی توانید وارد محوطه سد و یا کناره های آن شوید.
از روستای کلچیکی که در نزدیکی دریاچه سد میجران قرار دارد، می توان در جنگل دالخانی، جنگل پیمایی نمود و خود را به مسیر رود زیبای نسارود رساند. این مسیر جنگلی دارای یک شیب ملایم است ولی گل آلود می باشد. اگر در جهت آب رودخانه حرکت کنید به سد باز می گردید. در هر فصلی از سال می توانید به پیمایش این جنگل زیبا و رویایی بروید و لحظات خوشی برای خود خلق کنید. برای این کار حتماً باتوم، کفش مناسب، پامچو و کوله پشتی با مقداری خوراکی و آب به همراه داشته باشید.
دریاچه سد میجران رامسر
جنگل دالخانی یکی از زیباترین و بکرترین جنگل ها در کشور ایران است. به آن دالان بهشت نیز می گویند. این جنگل که نیمه کوهستانی است به تدریج بر ارتفاع آن افزوده می شود و تا 800 متر نیز می رسد. برای همین مسیر پیمایش این جنگل برای کوهنوردان نیز مناسب است. در کنار آب و هوای خوش و لذت از سرسبزی این جنگل، معمولاً مه غلیظی نیز در آن وجود دارد که یک حالت رویایی و بینظیر را به مسافران هدیه می دهد.

دریاچه سد میجران رامسر
اقامت در دریاچه سد میجران
برای شب خوابیدن در نزدیکی سد، دو راه دارید. یا اینکه وسایل کمپ خود را به طور کامل بردارید و در اطراف دریاچه و پشت سد، چادر بزنید و یا اینکه به روستاهای اطراف بروید و یک ویلا اجاره کنید.
دریاچه سد میجران رامسر
یک راه دیگر نیز وجود دارد. می توانید به شهر رامسر بروید و در یکی از هتل های رامسر اقامت کنید. به این ترتیب می توانید به گشت و گذار در شهر زیبای رامسر نیز بپردازید و  در روزهایی که در شهر رامسر به سر می برید، یک روز را به بازدید از دریاچه سد میجران اختصاص دهید. هتل آپارتمان باروژ رامسر در جاده رامسر به تنکابن قرار گرفته است. این هتل دارای ساحل اختصاصی است و فضای بسیار دلنشینی برای گذراندن اوقات فراغت دارد. با اقامت در این هتل، دسترسی شما به دریاچه سد میجران نیز آسان تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.