شرایط تورهای مسافرتی بعد از تعطیلات نوروز!

تور های مسافرتی بعد تعطیلات نوروز!!!!

با پایان یافتن تعطیلات نوروز و  بازگشت مسافرین از سفرهای نوروزی از حجم مسافرت های به تمام ایران به طور محسوسی کم شده است.

در این بین مسیرهای مشهد، کیش و قشم هم با کاهش مسافرت ها به طور چشمگیری روبرو شده اند.، در واقع ایام نوروز از لحاظ میزان مسافرت ها به پیک مسافرتی معروف می باشد. در این ایام با افزایش میزان مسافرت ها به نقاط پر ترافیک ایران به طور طبیعی بر میزان نرخ تورهای مسافرتی پوششی مسیرهای مربوطه نیز به طور سرسام آوری افزوده می شود. به عنوان مثال نرخ آفرهای تور کیش در ایام نوروز نسبت به سایر مواقع سال تا حدود 3 برابر نیز بالا رفت اما جالب است بدانید که نرخ های کیش در حال حاضر و با پایان یافتن تعطیلات نوروز به طور محسوسی کاهش یافته و قابل مقایسه با ایام نوروز نیست.شرکت هفت وادی هجرت مفتخر است تا آفرهای کیش، قشم و مشهد را با بروزترین قیمت ها در اختیار علاقمندان قرار دهد.

کیش که جزیره ای زیبا از توابع استان هرمزگان و در جنوب کشور واقع بوده سالیانه میزبان بسیاری از گردشگران داخلی و حتی خارج کشور است. این جزیره در ایام نوروز یکی از قطب های گردشگری ایران محسوب می شود. وجود اماکن تفریحی متنوع و جاذبه های گردشگری ویژه در این جزیره باعث شده تا بسیاری از علاقمندان در ایام نوروز کیش را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. اگر چه در ایام نوروز این جزیره بسیار شلوغ می شود اما بعد از تعطیلات از حجم مسافرین ان به شدت کاسته شده که باعث افت شدید نرخ تورهای کیش می شود که این یه فرصت استثنائی برای علاقمندان ویژه این جزیره به حساب می آید. جالب است بدانید امروزه سفر از بیشتر نقاط ایران و اکثر کلان شهرهای ایران به کیش امکان پذیر شده از جمله اینکه در سالیان اخیر آمار نشان می دهد که تور کیش از مشهد طرفداران بسیاری در بین ایرانیان پیدا کرده است.

جزیره قشم هم به مانند کیش در تعطیلات نوروزی به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری ایران مطرح می باشد. این جزیره با توجه به داشتن جاذبه های توریستی فراوان در جذب گردشگران داخلی و همچنین خارجی به جنوب کشور نقش بسیار پر رنگی را دارد. این جزیره با توجه به اینکه جزء مناطق ازاد هم به حساب می اید معمولا مقصود از سفر به ان هم برای بسیاری از افراد خریدهای مورد نیاز با قیمت های بسیار پایین می باشد که این دلیلی بر ارائه تورهای زمینی برای قشم علاوه بر تورهای هوایی است. نرخ تور قشم در ایام نوروز با توجه به استقبال گسترده علاقمندان از این جزیره بسیار گران شده که حدوداٌ 2 تا 3 برابر سایر ایام سال افزایش می یابند که مشخصاٌ از لحاظ اقتصادی زیاد به صرفه نخواهد بود اما در نقطه مقابل نرخ های قشم بعد از ایام نوروز با کاهش مسافرین ورودی به این جزیره افت محسوسی خواهد داشت و به طور بارزی به صورت آفرهای تور ارزان قشم برای علاقمندان ارائه خواهند شد. در واقع چه قبل نوروز و چه بعد از این ایام نرخ های تور قشم تفاوت معنی داری با آفرهای نوروزی خواهند داشت که دلیل اصلی ان هم کاهش استقبال از پکیج های مسافرتی قشم است

مشهد یکی از کلان شهرهای ایران است که بعد از تهران هم از لحاظ وسعت و هم از لحاظ میزان جمعیت رتبه دوم را در کشور داراست. می توان گفت که این شهر در ایام نوروز یکی از شلوغ ترین نقاط کشور است. وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (ع)  خود به تنهایی برای جذب علاقمندان به سمت این شهر بهانه کافی خواهد بود. البته وجود اماکن تفریحی و هتل های اقامتی لوکس و شیک هم در جذب علاقمندان در نوروز به این شهر نقش پر رنگی دارند. با وجود این سیل جمعیتی که در نوروز به سمت این شهر در جریان است افزایش نرخ های تور لحظه آخری مشهد هم در این ایام از سال قابل توجیه خواهد بود. برعکس تعطیلات نوروز در حال حاضر نرخ های تور مشهد دچار افت محسوسی شده اند که گاهی تا 4 برابر کاهش قیمت پیدا کرده اند و به بیان دیگر پکیج های مشهد در حال حاضر به صورت تورهای ارزان مشهد در اغلب موارد در اختیار مسافرین و گردشگران این شهر قرار می گیرند. مشهد هم همچون قشم تورهای زمینی را علاوه بر تورهای هوایی داراست که نرخ های بسیار مناسبی را دارا می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *