قوانین صیغه نامه برای اقامت در هتل

قوانین صیغه نامه برای اقامت در هتل

از آنجایی که برای پذیرش یا عدم پذیرش صیغه نامه در هتل های ایران قانون مشخصی وجود ندارد، هنگام رزرو هتل این سوال برای بسیاری از مهمانان پیش می آید که در صورت ازدواج موقت یا به اصطلاح صیغه ، با اینکه این نوع ازدواج امری کاملا قانونی و شرعیست، هتل زوجین را پذیرش می کند یا خیر. به طور واضح تر میخواهیم بدانیم کسی که ازدواج موقت کرده باشد می تواند مانند یک فردی که ازدواج دائم کرده است بدون مشکل در هتل اقامت کند یا خیر، در برخورد با این موضوع در هتل های ایران دو رویکرد وجود دارد:
هتل هایی که از پذیرش صیغه نامه معذور هستند. این هتل ها جهت جلوگیری از اتلاف زمان و پیش آمد برخی مشکلات، پذیرش صیغه نامه را در قوانین خود لحاظ نکرده اند که هتل انقلاب تهران، هتل مارلیک تهران و هتل مرکزی تهران از هتل هایی هستند که پذیرش صیغه نامه در آن ها امکان پذیر نمی باشد.
صیغه نامه با مهر برجسته محضری، قانونی ترین نوع صیغه نامه بوده و اکثر هتل ها آن را می پذیرند. از آنجایی که برخی از افراد هنگام ورود، تنها یک برگه کاغذ را به عنوان صیغه نامه به هتل ارائه می کنند، بسیاری از هتل ها این نوع صیغه نامه را غیر قانونی اعلام کرده و به هیچ عنوان قبول نمی کنند. علاوه بر صیغه نامه ارائه مدارک شناسایی معتبر مانند شناسنامه و کارت ملی نیز هنگام پذیرش زوجین الزامی است. بعضی دیگر از هتل ها ، علاوه بر مدارک معتبر ذکر شده، نیازمند نامه از اماکن نیز می باشند. در این مورد هتل پیش از پذیرش زوجین، تقاضای مراجعت به نزدیک ترین اداره اماکن و تهیه نامه را از ایشان خواهد کرد. به عنوان مثال پذیرش صیغه نامه در هتل اسپیناس پالاس تهران و هتل استقلال تهران بلامانع است.
با توجه به مطالبی که در بالا مطرح شد، واضح است که هر هتل برای پذیرش صیغه نامه قوانین منحصر به فردی دارد. بهتر آن است که پیش از رزرو ، با مراجعه به بخش “قوانین و مقررات” مندرج در صفحه اطلاعات هر هتل، از پذیرش یا عدم پذیرش صیغه نامه اطمینان حاصل نمایید و سپس اقدام به رزرو هتل نمایید چرا که در صورت عدم آگاهی از قوانین هتل مورد نظر خود و خودداری هتل از پذیرش صیغه نامه، هزینه پرداخت شده مستردد نمی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.