پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

ایران کشوری مملو از سرگرمی و زیبایی است. جاذبه های گردشگری در اغلب استان های کشور، عاملی در جذب توریست از سراسر جهان می باشد. استان های زیادی در کشور، نقش مهمی در صنعت توریسم ایفا می کنند. خراسان رضوی، به خصوص شهر مشهد، یکی از قطب های گردشگری ایران به شمار می رود
پارک علمی پروفسور بازیما
پارک علمی پروفسور بازی در مشهد قرار دارد و سالانه بیش از صدها تن از مسافران و زائران از آن دیدن می نمایند. هتل درویشی و هتل الماس ۲ در مشهد، از جمله مراکز اقامتی بسیار لوکس و مدرن این شهر محسوب می شوند که دارای کیفیت خدماتی بسیار بالایی هستند. در ادامه  با هفت وادی همراه شو…..
پارک علمی پروفسور بازیما
پارک علمی پروفسور بازی در حقیقت یک پارک موضوعی است که برای نخستین بار در ایران افتتاح گردید. طراحی ویژه و منحصر به فرد این مجموعه سبب شده تا افراد زیادی مایل به بازدید از آن باشند، پارک علمی پروفسور بازی در حقیقت یک ماشین زمان است که می توان به وسیله ظن، به گذشته سفر کرد و از گذر زمان اطلاع یافت. این مجموعه دیدنی و گردشگری، همواره به چند بخش متفاوت و جذاب تقسیم می شود.
پارک علمی پروفسور بازیما
در کورپوس هلند، برای نخستین بار یک پارک موضوعی ساخته شد که در آن انسان می توانست به قسمت های درونی بدن انسان سفر کند. کشور سنگاپور دومین نوع این پارک را تاسیس نمود. امروزه پارک علمی پروفسور بازیما، برای سومین بار در جهان به شما این فرصت را می دهد تا به راحتی به داخل بدن سفر کنید و از اندام های داخلی بازدید نمایید.
در پارک علمی پروفسور بازیما، افراد می توانند از دهان یک انسان غول پیکر به داخل بدن او سفر کنند. با عبور از دهان به شش های انسان می رسیم. نمایش شش ها و نحوه قرارگیری آن در بدن به کودکان و نوجوانان این امکان را می دهد تا با خلقت انسان بیشتر آشنا شوند. دستگاه گوارش و سایر اندام های بدن را نیز می توان در ادامه مسیر اکتشافی خود، تماشا کرد.
همچنین در پارک علمی پروفسور بازی یک زیردریایی جالب طراحی شده است که می توان به وسیله آن از دنیای زیر آب مطلع شد. با این زیر دریایی می توان به عمق آب رفته و انواع مختلف آبزیان و ماهی ها را تماشا کرد. البته این زیر دریایی به گونه ای طراحی شده است که ثابت بوده و حرکت نمی کند، اما آکواریوم های مختلفی با گونه های جانوری متعدد در بخش هایی از آن تعبیه گشته است.
در پارک علمی دکتر بازیما می توانید تفریحات هیجان انگیزی را تجربه نمایید. استفاده از تکنولوژی های به روز در این مجموعه سرگرم کننده سبب شده تا فرصت های زیادی برای گذراندن اوقات فراغت افراد در رده های سنی مختلف ایجاد گردد. برای مثال می توان در مجموعه پروفسور بازیما، تجربه پزشک بودن را کسب نمود و به تشریح بدن یک جانور پرداخت. تزریق انواع داروها شما را به دنیای پرستارها می برد.
سیمیلاتور پرواز، به شما امکان یک پرواز هیجان انگیز را بر فراز شهر مقدس مشهد می دهد. با دستگاه شبیه ساز پرواز، شما می توانید یک پرواز شبیه سازی شده را بر فراز شهر داشته باشید و با فعالیت های یک خلبان در حین پرواز آشنا شوید. همچنین بازدید کنندگان می توانند از طریق ژیروسکوپ فضایی، آزمایش های ابتدایی فضانوردی را انجام دهند. همچنین در این بخش می توان تست های شبه بی وزنی را نیز تجربه کرد. پلانتاریوم یکی دیگر از بخش های جالب پارک علمی دکتر بازی است که در آن می توان به نجوم و ستاره شناسی پرداخت. آشنایی با انواع صور فلکی یکی از ویژگی های این بخش دیدنی می باشد.
پارک علمی پروفسور بازیما
طراحی هر یک از بخش های این مجموعه سبب شده تا بسیاری از پدران و مادران ایرانی فرزندان خود را به این پارک بیاورند. قرار گیری افراد در هر یک از این بخش ها و آشنایی آنها با فعالیت های مختلف باعث می شود تا استعدادهای آنان به راحتی کشف گردد. پس می توان گفت که این فرصت های تفریحی می توانند به نوعی امکان استعدادیابی در افراد را ایجاد نمایند و به رشد هر چه بهتر افراد کمک کنند.
در بخش دیگری از پارک علمی پروفسور بازیما، می توان موزه حیوانات را مشاهده کرد که در آن ماکت و مجسمه بسیاری از حیوانات اهلی و وحشی قرار دارد. آشنایی با بسیاری از حیوانات و مکان زندگی آنان سبب می شود تا افراد آسیب کمتری به محیط زیست و زیست بوم ها وارد نمایند و به تداوم بقای بسیاری از گونه ها کمک کنند.
در قسمت دیگری از پارک علمی پروفسور بازیما، به نحوه زندگی انسان های نخستین پرداخته شده است. غار نشینی و شکار دو ویژگی بارز انسان های دوره پارینه سنگی بوده است که امروزه کمتر کسی با آن آشناست. نمایش نحوه زندگی انسان های این دوره و فعالیت های آنان سبب می شود تا افراد با نحوه تکامل و رشد انسان آشنا شوند. به طور کلی می توان گفت که پارک علمی پروفسور بازیما در حقیقت یک فرصت برای آشنایی با بسیاری از جنبه های خلقت است که امروزه کمتر به آن توجه می شود.

برای بازدید از بخش های مختلف این مجموعه می توان هر روزه از ساعت ۹ الی ۲۲ به منطقه گردشگری سپاد در شهر مشهد مراجعه نمود. مجموعه علمی دکتر بازی در انتهای خیابان خیام شمالی و در طبقه ۴+ مجتمع وصال قرار دارد. برگزاری دوره های آموزشی نوجوانان و کودکان در این مجموعه سبب آشنایی افراد زیادی با پارک علمی پروفسور بازیما شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.