پارک ملی ایران کوچک

 

آشنایی با پارک ایران کوچک

پارک ایران کوچک در کرج و محله جهانشهر واقع شده است که در ۱۴ اسفند ماه سال ۹۹ افتتاح شد و به عنوان اولین پارک فرهنگ ایرانی در سال ۱۴۰۰ در یونسکو به ثبت رسید. این پارک در زمینی به مساحت هفت هکتار زیست‌بوم ۱۲ منطقه گردشگری و فرهنگی مهم کشور را توسط ۱۲ گروه هنری شبیه‌سازی کرده و در معرض نمایش قرار داده است. با ما همراه شو

هدف از ساخت پارک ایران کوچک

هدف از ساخت این پارک به نمایش درآوردن جاذبه های مختلف ایران و معرفی فرهنگ و آداب و رسوم شهرهای مختلف است. علاوه بر این کنار هم قرار گرفتن این جاذبه ها جالب است و شما برای آشنایی کلی با آنها لازم نیست تمام ایران را بگردید و در مدتی کوتاه می توانید ایرانگردی کنید خصوصا در این ایام کرونا که سفر رفتن دشوارتر از قبل شده است. البته که جاذبه های موجود در این پارک در مقیاسی کوچکتر نسبت به نمونه واقعی ساخته شده اند اما شما را به همان فضا با همان حس و حال می برند. نمونه این پارک ها در کشورهای دیگر همچون هند نیز با عنوان آکشار هوم ساخته شده که بسیار مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.

دیدنی های پارک ایران کوچک

ساباط های یزد


آب انبار یزد

بازار سعدالسلطنه قزوین

 

 

کندوان

ابیانه


مسجد فهرج یزد

 

سکونتگاه ترکمن ها

مضیف خوزستان

در این پارک شما می توانید جاذبه های گردشگری شهرهای مختلف مانند: ارگ بم کرمان، بازار سعدالسلطنه قزوین، آسیاب بادی خراسان جنوبی، مسجد فهرج یزد، خانه های کپری کرمان، به همراه سکونتگاه های اقوام ایرانی که شامل سکونتگاه‌های استان‌های یزد، کرمان، اصفهان، شیراز، گیلان، مازندران، بندر ترکمن، خراسان، فارس، خوزستان و دیگر استان‌ها می‌شود را ببینید.

امکانات پارک ایران کوچک

رستوران پارک ایران کوچک

امکانات این پارک در حال حاضر شامل فروشگاه و کافه رستوران است. فروشگاه این مجموعه برای خرید سوغاتی شهرهای مختلف در نظر گرفته شده است و شما می توانید چنانچه مایل هستید از هر شهر ایران یادگاری داشته باشید از این فروشگاه خرید کنید.
علاوه براین کافه رستوران این پارک با فضای دل انگیزش در ساعات مختلف از صبحانه تا شام از بازدیدکنندگان استقبال می کند. برای آشنایی بیشتر با این کافه رستوران و دیدن منو آن به پیج اینستاگرام کافه رستوران ایران کوچک مراجعه کنید.

راه های دسترسی به پارک ایران کوچک

اگر قصد استفاده از ماشین شخصی برای رفتن به پارک ایران کوچک را دارید باید به این لوکیشن بروید:
استان البرز، کرج، بلوار ماهان شرقی، کسری جنوبی (کلهر)
توجه داشته باشید که از درب شمالی مجموعه امکان ورود و خروج دارید.
همچنین اگر ساکن پایتخت هستید و میخواهید از مترو برای رفتن به این پارک استفاده کنید باید از خط ۵ مترو تهران استفاده کنید و خود را به ایستگاه گلشهر برسانید سپس می توانید با اتوبوس راهی سه راه گوهردشت شوید و از آنجا با تاکسی یا دربست خود را به محله جهانشهر و پارک ایران کوچک برسانید.

هزینه بازدید و ساعات کار پارک ایران کوچک

هزینه بازدید از پارک ایران کوچک به ازای هر نفر ۱۰ هزار تومان است و ساعات کار این مجموعه نیز همینطور که در عکس مشاهده می کنید در روز شنبه و چهارشنبه از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۱۰ شب. در روز پنجشنبه و جمعه ۱۰ صبح تا ۱۱ شب و سایر روزهای هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

سوالات متداول

در پارک ایران کوچ چه مقصد های گردشگری وجود دارد؟

ساباط های یزد، آب انبار یزد،بازار سعدالسلطنه قزوین، کندوان، ابیانه، مسجد فهرج یزد،سکونتگاه ترکمن ها،مضیف خوزستان میتوان نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.