سفر زمینی به کیش

سفر زمینی به کیش با قطار و اتوبوس

 

با استفاده از قطار یا اتوبوس فرصت تماشای مناظر اطراف را نیز پیدا می کنید. بلیط قطار همه‌روزه از تهران به مقصد بندرعباس (و بالعکس) موجود می‌باشد.

هزینهٔ سفر با قطار بسته به نوع و شرایط قطار متفاوت است؛ و در کل هزینه‌ی چندان بالایی ندارد.

زمان تقریبی سفر با قطار بین 18 تا 21 ساعت است.

اتوبوس‌ها همه‌روزه از پایانه جنوب به مقصد بندرعباس، تهران را ترک می‌کنند

برای سفر به کیش پس از رسیدن به بندرعباس می‌توان از اسکله «شهید رجایی» سفر را ادامه داد. ولی اکثر مسافرین از بندر «گناوه» در استان بوشهر سفر دریایی به کیش را شروع می‌کنند؛ بنابراین شما می‌توانید از بندرعباس با اتوبوس سه‌ساعته به بندر گناوه بروید و ازآنجا راهی جزیره زیبای کیش شوید. راه دیگر این است که می‌توانید بندر چارک را برگزینید. هزینه جابه‌جایی مسافران با شناورهای مسافری از بندر چارک به نسبت ارزان‌تر از سایر بندرهاست. ضمن اینکه مسافران می‌توانند از بندر خصوصی آفتاب با شناورهای مسافری به کیش بروند. قیمت‌ها در فصول و ایام مختلف، متفاوت است؛ اما در کل رنج قیمتی آن‌ها زیاد نوسان ندارد؛ فقط بجنبید که سواحل آرامش‌بخش کیش و تفریحاتش در انتظار شماست.

سفر زمینی به کیش با خودروی شخصی:

شما با خودروی شخصی‌ مسیر تهران تا بندرعباس را از مسیر بزرگراه «خلیج‌فارس»، 18 ساعته و از راه «بزرگراه 70 آسیا» 14 ساعته طی می‌کنید. بنابراین فاصله تهران تا کیش با ماشین و از راه های مختلف، متغیر است. فراموش نکنید از بنادر لنگه، چارک و آفتاب و با شناورهای مخصوص می توان با خودرو وارد جزیره کیش شد. در بندر چارک به خاطر حجم زیاد مسافر، در تمام فواصل زمانی کشتی برای رفت‌وآمد وجود داشته و بیشترین ترددشان از بندر چارک به کیش انجام می‌شود. از بندرعباس تقریباً 291 کیلومتر مسافت تا بندر چارک راه است. کسانی که با خودروی شخصی خود می‌خواهند به کیش سفر کنند می‌توانند برای ورود به جزیره از شناورهای مخصوص یا لندی گراف‌ها استفاده کنند. با شناورهای مخصوص حمل خودرو حدوداً 2.5 ساعت طول می‌کشد. این ساعت تقریبی است و در صورت نامساعد بودن آب‌وهوا و وضعیت دریا به‌مراتب بیشتر می‌شود. به شما پیشنهاد می‌کنیم صبح را برای حرکت از بندرعباس به بندر چارک برگزینید تا در روشنایی روز لبریز از دیدن جاده آن‌که مملو از مناظر دریایی و کوهستانی است شوید. از صبح و هوای مطبوع و روح نوازش هم بگذریم، غروب آفتاب بندر چارک و چشم‌انداز دریای سحرآمیز در لندی گراف بس تماشایی است.

خودرو شخصی

بسته به شهری که مبدا اولیه شماست، می توانید بهترین مسیر زمینی تهران به کیش را برگزینید.

۱. تهران، قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، مرودشت، شیراز، (جهرم، لار، بستک، بندرلنگه، بندر چارک) یا ( فیروزکوه، قیر و کارزین، خنج، لامرد، بندر آفتاب یا بندر چارک)

۲. اهواز، امیدیه یا ماهشهر، بندر دیلم، بندر گناوه، بوشهر، کنگان، عسلویه، بندر آفتاب یا بندر چارک

۳. بازرگان، ماکو، مرند، تبریز، بستان آباد، هشترود، زنجان، ابهر، بوئین زهرا، ساوه، قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، مرودشت، شیراز، (جهرم، لار، بستک، بندرلنگه، بندر چارک) یا ( فیروزکوه، قیر و کارزین، خنج، لامرد، بندر آفتاب یا بندر چارک)
اگر تصمیم گرفتید از خودروی شخصی‌تان برای سفر به کیش استفاده کنید به این نکات توجه داشته باشید:

– جهت ورود خودرو به جزیره کیش بایستی اصل و کپی کارت خودرو، برگ معاینه فنی و گواهینامه راننده خودرو به دفاتر گمرک مستقر در مبادی ورودی (بنادر آفتاب، لنگه و چارک ) ارائه گردد.

– جریمه‌ها در جزیره کیش دو برابر تهران و بقیه شهرها می‌باشد.

– بوق زدن و آلودگی صوتی به هر نحوی در جزیره کیش ممنوع می‌باشد.

– حداکثر سرعت مجاز در جزیره ۶۰ کیلومتر در ساعت میباشد.

– مدت زمان تردد و ماندگاری خودروها بیش از سه روز مجاز نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.