قصر پوتالا چین

قصر پوتالا چین

آیا میدانید در قصر پوتالا چین بیش از بیست هزار مجسمه و آثار ارزشمند و بی‌نظیر هنری قرار دارد.

قصر پوتالا چین نام صومعه مقدس بودائیان و اقامت‌گاه سابق دالایی لاما است که در شهر لهاسا در تبت قرار دارد، این قصر محل و اقامتگاه دائمی دالایی لاما بود، تا این‌که تنزین گیاتسو، چهارده مین دالایی لاما و دالایی لامای کنونی به هندوستان گریخت. امروزه قصر پوتالا چین به موزه دولتی چین تبدیل شده است.قصر پوتالا همچنین در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

دالایی لاما کیست؟
دالایی لاما لقبی است که به رهبر دینی بوداییان تبت داده می‌شود. در حال حاضر این لقب به تنزین گیاتسو اعطا شده‌است ،قبر هشت دالایی لاما در عمارت قصر سرخ قرار دارد.

تبت، قصر پوتالا چین
تبت یک ناحیه جغرافیایی در غرب چین است که در قدیم کشوری مستقل بود.ناحیه تبت از سال ۵۱-۱۹۵۰ به کشور چین ضمیمه شده است. ناحیه تبت بر روی فلاتی بلند به نام فلات تبت قرار گرفته که ارتفاع آن ۴۹۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است و مرتفع‌ترین فلات جهان به شمار می‌آید.پیشنهاد میدهیم با رزرو تور چین از این قصر زیبا دیدن کنید.

تاریخچه قصر پوتالا چین
پادشاه تبت به نام سانگتسن گمپو در قرن ۷ میلادی برای نشان دادن احترام به عروس خود که شاهزاده «ون چنگ» از خاندان «تانگ» چین (۶۱۸ – ۹۰۷ قبل از مسیح) بود، این قصر را ساخته است. قصری که در حال حاضر وجود دارد در خلال سال‌های ۱۶۴۴ تا ۱۹۱۱ قبل از میلاد مسیح، توسط سلسله «کوئینگ» بازسازی شده است.

طراحی قصر پوتالا چین
قصر پوتالا دارای بیش از یک‌هزار اتاق است. در قصر پوتالا بیش از بیست هزار مجسمه و آثار ارزشمند و بی‌نظیر هنری قرار دارد. کاخ پوتالا از دو بخش تشکیل شده‌است؛ قصر قرمز به عنوان بخش مرکزی و قصر سفید به عنوان بخش‌های کناری. قصر قرمز یا «پوترانگ مارپو» بلندترین بخش قصر است و در مرکز آن قرار گرفته. این بخش در اختیار نمازگزاران بودایی است تا در آن‌جا آموزه های دینی بیاموزند. به این دلیل آن را قرمز رنگ کرده تا قدرت و شکوه آن را بیشتر نشان دهد.

قصر سفید یا «پوترانگ کارپو» در حال حاضر به دفتر اداری دولت محلی تبت تبدیل شده است. دلیل انتخاب رنگ سفید، انتقال مفهوم آرامش و صلح است. در قصر سفید صدها اثر هنری مانند مجسمه، فرش، چینی، نقاشی و آثار هنری از طلا و نقره از قرن‌ها پیش نگهداری می‌شود. قبر هشت دالایی لاما در عمارت قصر سرخ قرار دارد.

ساعات بازدید از کاخ پوتالا چین
۷:۳۰ – ۱۸:۴۰ (یک می تا ۳۱ اکتبر)
۰۹:۰۰ – ۱۶:۰۰ (۱ نوامبر تا ۳۰ آوریل)

نقشه گوگل

گروه:

درجه هتل:

هتل بیجینگ ووهوان چین

هتل BEIJING WUHAN چین هتل Wu huan Hotel (با نام قدیمی The Best Western Premier Beijing) هتلی 4 ستاره است که در مرکز منطقه تجاری شهر پکن واقع شده است. فاصله این هتل تا فرودگاه Capitol شهر پکن 40 دقیقه و تا ایستگاه قطار 10 دقیقه می‌باشد. تمام 280 اتاق و سوئیت این هتل به […]

  • شهر: پکن
  • درجه هتل:
بیشتر

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: