آماسیا

گردشگری ترکیه و شهر آماسیا

آماسیا

یکی از کشورهایی که در زمینه گردشگری سردمدار است، کشور ترکیه است. در اقصی نقاط این کشور می توانید جاذبه های گردشگری زیادی ببینید که هر کدام به نوبه ی خود برای جذب گردشگر مفید واقع شده است. شهر آماسیا نیز یکی از شهرهایی است که شما می توانید برای سفر به ترکیه از آن بهره ببرید. این شهر مرکز استان آماسیا است و در سواحل دریای سیاه قرار گرفته است. این شهر در بالای صخره های در بالای رودخانه قرار گرفته است. سرمایه گذاری های زیادی در سالهای اخیر در این شهر صورت گرفته است که توانسته گردشگران بیشتری را جذب کند.

جاذبه های گردشگری آماسیا

این شهر درون دره ی باریکی قرار دارد. ساخت و ساز زیبا و معماری متنوع در این دره همچنین آب و هوای خوبی که دارد گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند.

  • رودخانه یشیلیرماک:

این رودخانه از وسط شهر می گذرد و مکان خوبی برای قدم زدن در ساحل آن است. خانه ها با فاصله کمی از رودخانه ساخته شده اند و معماری عثمانی و پل های قدیمی آنها جالب توجه است.

  • کنده کاری های درون صخره ها

در قسمت بالایی شهر کنده کاری های مختلفی در میان سنگ ها دیده می شود که از نقوش مختلفی که در عهد باستان ایجاد می شده اند کنده کاری دیده می شود.

  • جالب است بدانید که در این شهر نیز افسانه شیرین و فرهاد نیز بین مردم نقل می گردد و حفره ای در دل کوه وجود دارد. این تونل با توجه به افسانه ها توسط فرهاد احداث شده که منظره ای زیبا و خیره کننده به شهر آماسیا داده است.

  • باغات سیب:

آب و هوای این شهر زیبا برای رویش و پروش سیب بسیار مناسب است. از این رو می توانید باغات سیب را در این شهر ببینید و در فصل بهار به دیدن شکوفه های زیبای سیب در این شهر بروید. همچنین در پاییز نیز هوای مطبوع این شهر نیز باعث می شود که گردشگران زیادی آن را برای مقصد خود انتخاب کنند. در این زمان سیب ها رسیده و می توانید ببینید که چه مرغوبیتی دارند.

 

  • جمعیت: 110000
  • پیش شماره تلفن: 358
  • منطقه زمانی: +3

نقشه گوگل