بدروم

بدروم شهر توریستی ترکیه را بهتر بشناسید

بدروم

سال‌هاست که گردشگری ترکیه در صدر برنامه ی توریست ها در کشورها مختلف است. شهرهای توریستی ترکیه کم نیستند و می توان از هر سلیقه ای که برخوردار باشید در این کشور لذت ببرید.شهر بدروم یکی از شهرهای توریستی و زیبا در ترکیه است که توانسته به بهترین نحو رضایت گردشگران را فراهم کند.

 

موقعیت جغرافیایی بدروم

بدروم که در گذشته هالی کارناس نامیده می شد، یکی از شهرهای بسیار پرطرفدار است؛ این شهر در جنوب غرب ترکیه و در ساحل دریای اژه قرار دارد. این شهر به چندین منطقه تقسیم شده است؛ که هر کدام زیبایی های خاص خود را دارند.

 

موقعیت زمانی و اختلاف ساعت بدروم با تهران

بدروم در موقعیت زمانی UTC/GMT +3 قرار دارد و ساعت در بدروم یک ساعت و نیم از تهران عقب تر است.

 

وضعیت آب و هوایی بدروم و بهترین زمان برای سفر به این شهر

آب و هوای مدیترانه ای بدروم باعث شده تا تابستان های گرم و طولانی را مردم این شهر تجربه کنند. زمستان ها کوتاه و بهار و پاییز آب و هوایی خوب را در بدروم خواهید دهید. معمولاً بالاترین دمای هوا در این شهر در ماه جولای و حدود 38 درجه است و کمترین دما ژانویه و حدود 12 درجه است. برای سفر بهترین زمان در ماه جولای تا اواسط سپتامبر است.

 

جاذبه های گردشگری بدروم

بدروم

  • قلعه بدروم و موزه دریایی آن: این قلعه نمایی بسیار زیبا دارد و موزه باستان شناسی زیر دریایی هم در این قلعه قرار دارد. این موزه بسیار مورد استقبال افراد مختلف قرار گرفته است و موزه مهمی در سطح جهان به شمار می رود. برای بازدید از آن می توانید قلعه بدروم در قرن پانزدهم میلادی و به دست شوالیه های هویپیتالر ساخته شده است.

  • دروازه ی میندوس: این دروازه باقیمانده از یک دیوار به طول 7 کیلومتر است. دیوار در زمان قرن چهارم پیش از میلاد به دستور پادشاه ماسول ساخته شد.

  • آرامگاه هالیکارناسوس: این آرامگاه در زمان پادشاه ماسول و به دستور او ساخته شده است. آرام گاه هالیکارناسوس یکی از عجایب هفتگانه است. در نهایت این آرامگاه توسط صلیبیان در قرن سیزدهم تغییراتی کرد و مورد تخریب واقع شد.

  • جمعیت: 130000
  • پیش شماره تلفن: 252
  • منطقه زمانی: +3

نقشه گوگل