دنیزلی

سفر به شهر زیبای دنیزلی ترکیه

دنیزلی

دنیزلی بیشتر به دلیل صنعتی بودن و تولید پارچه‌های مرغوب در سالهای اخیر توجه افراد زیادی که در زمینه اقتصاد پارچه کار می کنند به خود جلب کرده است. البته خوب است بدانید که گردشگران زیادی چشمه های آب گرم زیبا و قرمز رنگ دنیزلی را بارها و بارها جز برنامه های سفرهای گردشگری خود قرار می دهند.

 

دنیزلی کجاست؟

شهر دنیزلی در اصل پایتخت استان دنیزلی می باشد. دنیزلی در قسمت جنوب غربی و در ناحیه ی اژه ای ترکیه واقع شده است. این شهر بیش از 577 هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است.

آب و هوا در شهر دنیزلی

استان دنیزلی دارای آب و هوای متفاوتی در جای جای وسعت خود می باشد؛ اما شهر دنیزلی دارای آب و هوایی با تغییرات زیاد در تابستان و زمستان است؛ اما بهار و پاییز ملایم را می توان در شهر دنیزلی شاهد بود.

چه جاذبه های گردشگری توانسته توریست ها را به دنیزلی بکشاند؟

بدون شک منطقه ای که گردشگری بالایی دارد، دارای موقعیت خوبی از نظر جاذبه های مختلف گردشگری است و افرادی که هزینه های سفر را به این شهرها متحمل می شوند باید دلیلی برای این کار داشته باشند. شهر دنیزلی نیز جاذبه های گردشگری بی همتا و جالبی دارد که می توانید در ادامه آن‌ها را بهتر بشناسید.

 

منطقه پاموک کاله و چشمه های آب گرم خاص در آن

دنیزلی

شاید باورتان نشود که می توانید در این منطقه 17 چشمه ی آب گرم را ببینید. پاموک کوله به دلیل ظاهر پنبه ای که دارد به معنی قلعه پنبه ای است. دلیل این شکل، وجود سنگ آهک های متخلخل است که باعث ته نشین شدن انواع املاح معدنی در بین آن‌ها شده است و ظاهری شبیه به پنبه را به این منطقه داده است. چشم های آب گرم علاوه بر زیبایی ظاهری، دارای خواص درمانی هم هستند. بعضی از این چشمه ها به صورت حوضچه های پشت سر هم هستند که زیبایی فوق العاده ای را به خود اختصاص داده اند. یکی از چشمه های آب گرم به دلیل وجود ناخالصی هایی که در آن است و احتمالاً اکسیدهای آهن می باشد، رنگی قرمز رنگ و زیبا دارد.

شهر باستانی به نام هیراپولیس

دنیزلی

این شهر بر روی چشمه های آب گرم در قسمت جنوب غرب آناتولی قرار گرفته بود و خرابه های این شهر به صورت موزه ها و دیدنی های جالب پذیرای توریست ها و گردشگران است. این شهر برای مردم ترکیه تقدس دارد.

  • جمعیت: 570000
  • پیش شماره تلفن: 258
  • منطقه زمانی: +3

نقشه گوگل