سیده

شهر دیدنی سیده مقصد گردشگران ترکیه

سیده

به دلیل قرارگیری کشور ترکیه در کنار چند دریا، شهرهای بندری زیادی در حاشیه ی ترکیه قرار دارند که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. بسیاری از این بنادر دارای پتانسیل اقتصادی مناسبی است و بسیاری از افراد برای کار به این شهرها مسافرت می کنند؛ اما گردشگری در شهرهای مانند سیده چیزی نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت. شهر باستانی سیده با امکانات تفریحی فراوان سالانه پذیرای توریست ها از اقصی نقاط دنیا است. این شهر در منطقه آنتالیا قرار دارد. شهر سیده قبلاً یک دهکده کوچک بود که در ساحل دریای مدیترانه به عنوان یک منطقه ماهیگیری بود اما در حال حاضر به بزرگترین منطقه توریستی در آنتالیا می باشد.

 

جاذبه های گردشگری شهر سیده

شهر سیده توانسته بهترین امکانات مانند هتل، کافه، رستوران های شیک و … را برای گردشگران فراهم کند؛ اما چیزی که گردشگران را به این شهر می کشاند، جاذبه های گردشگری متنوعی است که در این شهر می بینید.

  • آمفی تئاتر

آمفی تئاتر رومی در منطقه سیده واقع شده است و یکی از بهترین دیدنی های آنتالیاست. این مکان تاریخی بازمانده از آثار رومیان در آنتالیا می باشد.

  • ساحل بندر سیده

شاید کمتر کسی باشد که اسمی از سواحل آنتالیا نشنیده باشد. یکی از بهترین سواحل در آنتالیا، ساحل سیده است و تعداد زیادی گردشگر در این سواحل در تمام اوقات سال به گذراندن اوقات فراغت خود مشغولند.

 

هتل هایی که می توانید هنگام سفر به سیده در آنجا اقامت کنید

مکان های اقامتی که در سیده می توانید ببینید، هتل های لوکسی است که باور نمی کنید در این شهر کوچک همچین هتل هایی ببینید. هتل هایی از جمله کریستال، پالاس سیده، کریستال سن رایز سیده، پرنسس سیده و … اشاره کرد. امکانات مانند استخر، پارکینگ رایگان، رستوران های مختلف، وای فای و… در این هتل ها قابل دسترسی است.

 

سیده خیلی سریع رشد کرد و توانست شرایط را برای گردشگری در این شهر کوچک فراهم کند. اینگونه است که گردشگری در ترکیه جز مهمترین منابع درآمد در این کشور است. هزینه هایی که در این مناطق برای گردشگری صرف می شود، در کمترین زمان جبران می شود و صدها برابر آن به اقتصاد کشور بر می گردد.

  • جمعیت: 20000
  • پیش شماره تلفن: 97
  • منطقه زمانی: +3

نقشه گوگل