مسکو

مسکو یا ماسکو

مسکو یا ماسکو پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر و واحد فدرالی روسیه است. این شهر از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا محسوب شده و با ۱۱ میلیون و ۵۰۳ هزار نفر جمعیت در سرشماری سال ۲۰۱۰ پرجمعیت‌ترین شهر قاره اروپا و ششمین شهر پرجمعیت دنیاست. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده‌است و ۸۶۰ سال قدمت دارد. کاخ کرملین، قلعه‌ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس‌جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است. این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود.

چهار فرودگاه بین‌المللی، نه ایستگاه راه‌آهن و مترو مسکو که یکی از عمیق‌ترین تونل‌های دنیاست، در این شهر قرار دارد. مترو مسکو با ۱۸۵ ایستگاه پس از مترو توکیو بیشترین مسافران را در بین سیستم‌های مترو دنیا دارد.

کلان‌شهر مسکو از نظر دارا بودن موسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده‌است. این شهر دارای یک مجتمع حمل و نقل بین‌المللی به نام «متروی مسکو» است که بزرگ‌ترین شرکت تولید واگن‌های مترو در جهان است

دیدنی‌های مسکو:
میدان سُرخ (کلیسای واسیلی). این میدان که مقبره لنین را در خود جای داده، با آجر فرش قرمزش وبا برج‌های رنگارنگ و مناره‌های دل انگیزش، جنب کاخ معروف کرملین واقع گردیده، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شهر مسکو می‌باشد.
کاخ کرملین. این کاخ در کرانه شمالی رود مسکو واقع شده، نمادی ازمعماری این کشور و مرکز تصمیم گیری‌های سیاسی روسیه می‌باشد.
گوم: مرکز خرید اجناس مارک دار، واقع در میدان سرخ با حدود ۱۰۰۰ مغازه می‌باشد.
مقبره لنین.
موزه تاریخ.
مجسمه مارشال ژُکوف (فاتح برلین).
میدان سوارکاری (مانژ).
اسطبل اسبهای سلطنتی.
مجلس دوما.
تمام این این جاذبه‌ها در مرکز شهر مسکو واقع شده‌اند.

هفت خواهران (ساختمان‌های استالینی).
بلندای تپه گنجشک‌ها، مشرف به مسکو.
صومعه نوُدوویچ و جنب آن مقبره مشاهیر روسیه.
متروهای قدیمی مسکو، که عمر بعضی از ایستگاه‌های آن به ۸۰ سال می‌رسد.
پارک آزادی و نشان کشته‌شدگان جنگ جهانی دوم در روسی پارک پابیدا.
برای بازدید از جاذبه‌های این شهر، نسبت به علایق مسافران، می‌توان ۳ تا ۵ روز وقت صرف کرد.

زیارتگاه‌ها و اماکن مذهبی
کلیسای عیسی منجی ، مسکو
کلیسای جامع سنت باسیل ( یکی دیگر از مجموعه های دیدنی شهر مسکو است که در جنوب میدان سرخ قرار دارد. این کلیسای جامع به دستور ایوان مخوف ساخته شده و مانند دیگر آثار و بناهای میدان سرخ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.)
ماسکوفسکایا سابورنیا میچیت یا مسجد جامع مسکو
مسجد تاریخی مسکو (مسجد تاریخی مسکو یا مسجد محمدیه یکی از دیدنیهای مسکو و جاذبه های روسیه میباشد. در فهرست خانه ها و ساختمان های شهر مسکو به تاریخ سال 1826 میلادی، مسجد « محمدیه» با شماره 281 به ثبت رسیده است. همانا از این شماره تاریخ رسمی قدیمی ترین مسجد پایتخت روسیه آغاز می شود. اما به عقیده کارشناسان منابع این تاریخ را باید در دوران قدیمی تر جستجو کرد. زیرا مسلمانان از قرن 15-14 در اراضی مسکو ساکن شده بودند. این مسجد یکی از جاذبه های گردشگری مسکو به شمار میرود.)
موزه‌ها

موزه پوشکین
موزه جنگی در پارک پیروزی (موزه جنگ مسکو یکی از زیباترین موزه‌های این شهر است که در سال 1993 در پارک بزرگی به‌نام پابیدا (پیروزی) ساخته شده است. این موزه از 2 بخش تشکیل شده است. بخشی از آن، در داخل ساختمان زیبایی که به شکل نیم‌دایره ساخته شده، قرار دارد و بخش دیگر در داخل فضای آزاد است.)

مناطق تاریخی
کاخ کرملین، اقامتگاه رییس جمهور، میدان سرخ، کلیسای سنت باسیل، تئاتر بولشوی، و آسمان نمای مسکو از مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر هستند..

جاذبه‌های طبیعی
با سفر به روسیه رشته‌کوه اورال، که قدیمی‌ترین کوه جهان دانسته می‌شود، و عمیق‌ترین دریاچه جهان، دریاچه بایکال را از نزدیک دید؛ می‌توان از مناطق قطبی به جلگه‌های خوش آب‌وهوا، از بیابان به یخچال‌های طبیعی، و از دره به آتش‌فشان‌ها رفت، بدون اینکه به ویزای جدیدی احتیاج داشته باشید..

  • جمعیت: ۱۱٫۹۲ میلیون
  • پیش شماره تلفن: 007095
  • منطقه زمانی: GMT +3

نقشه گوگل

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: