یالوا

دیدنی های استان یالوا در شمال غرب ترکیه

یالوا

این استان در مجاورت دریای مرمره است و دیدنی های مختلفی را می توانید در این استان ببینید. همسایگان استان یالوا بورسا، کوکالی و … است و حدود 200 نفر جمعیت دارد. این استان وسعت کمی دارد و یک کیلومتر مربع بیشتر مساحت ندارد. قدمت زندگی در این مکان به حدود 3000 سال قبل از میلاد مسیح است.

 

جاذبه های توریستی در یالوا

در استان یالوا و شهرهای مختلفی که دارد جاذبه های گردشگری فراوانی را می توانید ببینید.

  • چشمه های آب گرم در ناحیه ای به نام ترمال در 80 کیلومتری شهر یالوا قرار دارد. چشمه آب گرم دارای امکاناتی برای استحمام و شنا است. روزانه تعداد زیادی گردشگر از دور و اطراف به این جا می روند. علاوه بر شنا و ورزش های مفرح، در این مکان می توان از خواص درمانی آب گرم نیز استفاده برد. این چشمه های آب گرم در مکانی به نام ترمال واقع شده اند.

  • باغ کاراکا

این باغ که با مساحت بالای 13.5 هکتار در مسیر چشمه های آب گرم واقع شده است یک باغ خصوصی مربوط به یک تاجر بزرگ ترک بوده است. هر چند این باغ خصوصی است ولی درب آب برای بازدید عموم آزاد است. این باغ به نام کراجا نیز معروف است و یک باغ گیاه شناسی با تعداد گیاهان و درختان متنوع در ترکیه شناخته می شود.

  • عمارت متحرک

عمارت متحرک در مزرعه مصطفی کمال آتاتورک و در کنار رودخانه ای به نام یالوا قرار گرفته است. این عمارت متحرک است و در دو طبقه بنا شده است. از این عمارت برای تفرجگاه تابستانی مورد استفاده قرار می گرفت که بعد از مرگ آتاتورک به عنوان یک مکان فرهنگی مورد استفاده قرار گرفت.

  • دریاچه دیپسیز

اطراف این دریاچه زیبا درختان سر به فلک کشیده و فراوانی وجود دارد که چشم اندازی زیبا به این دریاچه داده است. این دریاچه کوچک است و مساحتی حدود 570 متر دارد. از لحاظ زیست بومی یک مکان مهم نیز می باشد. در اطراف دریاچه و در درون آن حیوانات و گیاهان مختلفی را می توان دید که یک زیستگاه مناسب را فراهم کرده است.

  • جمعیت: 125000
  • پیش شماره تلفن: 226
  • منطقه زمانی: +3

نقشه گوگل